iPhoneXSMAX-C0011-101112447E
Nyt Produkt
196,00 DKK
This hard-wearing leather skin case offers all round protection, while showcasing your phone's sleek lines and design. The high-grade PU leather used on this case not only feels great but also improves grip, greatly reducing the chances of your phone slipping out of your hand. 0.1mm slightly raised lip saves camera lens from daily scratch.
Varen er på lager
Sidste produkt på lager
Availability date:
| Color | Brown |
|---|---|
| Material | Plastic, PU Leather |
| Retail Packaging | Colored Box |
| Gross Weight | 0.095kg |
| Volume Weight | 0.110kg |
| Length | 21.800cm |
| Width | 11.300cm |
| Height | 2.000cm |
| Weight | 0.085kg |
| With Retail Packaging | Yes |
This hard-wearing leather skin case offers all round protection, while showcasing your phone's sleek lines and design. The high-grade PU leather used on this case not only feels great but also improves grip, greatly reducing the chances of your phone slipping out of your hand. 0.1mm slightly raised lip saves camera lens from daily scratch.
PU leather skin shows a graceful and vintage char
Hand-folded edge, much more durable
Slim form-fitting design, feels great in your hand
Higher lip for optimal lens protection
Precise cut-outs, full access to its functionalities
All-wrapped back and interior, keep your phone fresh as new
Der er ingen kundeanmeldelser endnu.