iPhoneXSMAX-T001-101113286A
Nyt Produkt
236,00 DKK
This case features two-in-one design with a PU leather wallet case and a detachable leather coated TPU back shell, which can be attached together by magnetic snap fastener. High quality materials with exquisite workmanship ensure an elegant look and comfortable hand feeling.
Varen er på lager
Sidste produkt på lager
Availability date:
| Case Feature | Detachable 2-in-1, Wallet, With Stand |
|---|---|
| Color | Black |
| Material | PU Leather, TPU |
| Retail Packaging | Simple PP Bag |
| Texture | Cross Texture |
| Gross Weight | 0.116kg |
| Volume Weight | 0.062kg |
| Length | 16.300cm |
| Width | 8.500cm |
| Height | 2.000cm |
| Weight | 0.104kg |
| With Retail Packaging | No |
This case features two-in-one design with a PU leather wallet case and a detachable leather coated TPU back shell, which can be attached together by magnetic snap fastener. High quality materials with exquisite workmanship ensure an elegant look and comfortable hand feeling. Moreover, 2 card slots, 1 photo slot and 1 cash compartment inside allow you to carry around your essential ID, credit cards and cash with your phone without having to take an extra heavy wallet.
2-in-1 function: PU leather wallet case + TPU back shell
Wallet style: 2 card slots + 1 photo slot + 1 money pocket
Detachable leather coated TPU back case, which can be used alone
Can act as a stand to support your phone
Reversible magnetic lock for easy tuck away
With a lanyard for easy carrying
Der er ingen kundeanmeldelser endnu.