samsungs8-P0001-103506398A
Nyt Produkt
212,00 DKK
Made from high quality tempered glass, this screen protector features high transparency and delicate touch feeling. It features good resistance to scratches and abrasion, well protecting your device in daily use. With secure anti-explosion function, it will not be broken into small pieces of sharp. 3D curved design gives your phone screen 100% coverage and perfect protection.
Sidste produkt på lager
Availability date:
| Edges | Arc Edges |
|---|---|
| Material | Tempered Glass |
| Retail Packaging | Colored Box |
| Screen Coverage | Full Screen Complete Covering |
| Screen Protector Feature | Anti-explosion, Anti-fingerprint, Ultra Clear |
| Screen Protector Type | Front |
| Gross Weight | 0.095kg |
| Volume Weight | 0.134kg |
| Length | 20.000cm |
| Width | 12.000cm |
| Height | 2.500cm |
| Weight | 0.085kg |
| With Retail Packaging | Yes |
Made from high quality tempered glass, this screen protector features high transparency and delicate touch feeling. It features good resistance to scratches and abrasion, well protecting your device in daily use. With secure anti-explosion function, it will not be broken into small pieces of sharp. 3D curved design gives your phone screen 100% coverage and perfect protection. Self-adhering makes it easy to apply, no residue left. Comes with an installation tray, easy to install, help you install the Samsung Galaxy S8 screen protector perfectly.
Made from high quality tempered glass
High transparency and delicate touch feeling
3D curved design, full coverage and full protection of the screen
9H hardness, super anti-scratch
Secure explosion-proof function
With an installation tray, easy to install
Der er ingen kundeanmeldelser endnu.