3230032306-10121617D
Nyt Produkt
220,00 DKK
PU leather front cover with fine texture
Tough PC back case, salient point design
Produktet er ikke på lager
Sidste produkt på lager
Availability date:
| Brand | Nillkin |
|---|---|
| Case Feature | Auto wake & sleep, View Window |
| Color | Gold |
| Material | Plastic, PU Leather |
| Retail Packaging | Plastic Box |
| Gross Weight | 0.078kg |
| Volume Weight | 0.063kg |
| Length | 15.600cm |
| Width | 10.000cm |
| Height | 1.800cm |
| Weight | 0.070kg |
| With Retail Packaging | Yes |
Constructed with the imported PU leather front cover and PC hard back case, this NILLKIN Sparkle case gives your phone all-round protection from daily damages. Exquisite craftsmanship provides elegant look and fine touch feeling. The transparent plastic window on front cover allows you to receive or reject calls, check the time and date and get a range of notifications - without having to open the cover. Simply open the case to turn the screen on, and turn off the screen automatically when closing the cover, helping you to cut down on battery usage. Tough, environmental PC case features salient point design, and adopts jewelry color painting processing, skidproof while pleasant to touch.
PU leather front cover with fine texture
Tough PC back case, salient point design
Featuring transparent touch-through window
Automatic screen on/off function
Slim fit, provides all-round protection
Compatible with:
Samsung Galaxy S7 SM-G930A (AT&T)
Samsung Galaxy S7 SM-G930V (Verizon)
Samsung Galaxy S7 SM-G930P (Sprint)
Samsung Galaxy S7 SM-G930T (T-Mobile)
Samsung Galaxy S7 SM-G930R (US Cellular)
Package included:
Der er ingen kundeanmeldelser endnu.