Sam-S8-C0014-10126962A
Nyt Produkt
180,00 DKK
Non-toxic TPU material
Preserve the original charm of your phone
Varen er på lager
Sidste produkt på lager
Availability date:
| Brand | Nillkin |
|---|---|
| Color | Transparent |
| Material | TPU |
| Retail Packaging | Plastic Box |
| Gross Weight | 0.054kg |
| Volume Weight | 0.056kg |
| Length | 16.400cm |
| Width | 10.100cm |
| Height | 1.500cm |
| Weight | 0.048kg |
| With Retail Packaging | Yes |
Nillkin Nature case uses environmental non-toxic TPU, with soft, thin and transparent features, giving delicate hand feel and preserving the original charm of your Samsung Galaxy S8 SM-G950. It is slim enough to provide good protection without compromising the slimness of your phone.
Non-toxic TPU material
Preserve the original charm of your phone
Non-slip design on both sides for firm grip
0.6mm slim design, adds minimum bulk
Precise molding, perfect fit
Compatible with:
Samsung Galaxy S8 SM-G950A (AT&T)
Samsung Galaxy S8 SM-G950S (Sprint)
Samsung Galaxy S8 SM-G950T (T-Mobile)
Samsung Galaxy S8 SM-G950V (Verizon)
Samsung Galaxy S8 SM-G950U (US Cellular)
Samsung Galaxy S8 SM-G950B (Boost)
Samsung Galaxy S8 SM-G950AI (Cricket)
Samsung Galaxy S8 SM-G950AC (C Spire)
Package included:
Der er ingen kundeanmeldelser endnu.