323003267-10127457C
Nyt Produkt
180,00 DKK
Premium TPU material, drop-proof and anti-scratch
Brushed surface plus carbon fibre texture at two ends
Varen er på lager
Sidste produkt på lager
Availability date:
| Brand | Amorus |
|---|---|
| Material | TPU |
| Retail Packaging | Plastic Box |
| Surface Workmanship | Brushed |
| Texture | Carbon Fiber |
| Gross Weight | 0.078kg |
| Volume Weight | 0.080kg |
| Length | 18.000cm |
| Width | 11.000cm |
| Height | 1.800cm |
| Weight | 0.070kg |
| With Retail Packaging | Yes |
Eco-friendly TPU material with drop-resistant air cushion design protects the phone from impact and drops effectively. Brushed surface, carbon fibre texture at two ends, comfortable touch feeling.
Premium TPU material, drop-proof and anti-scratch
Brushed surface plus carbon fibre texture at two ends
Inside case with heat dissipation lines
Provide great protection
Compatible with:
Samsung Galaxy S8+ SM-G955A (AT&T)
Samsung Galaxy S8+ SM-G955S (Sprint)
Samsung Galaxy S8+ SM-G955T (T-Mobile)
Samsung Galaxy S8+ SM-G955V (Verizon)
Samsung Galaxy S8+ SM-G955U (US Cellular)
Samsung Galaxy S8+ SM-G955TF (TracFone)
Samsung Galaxy S8+ SM-G955AC (C Spire)
Package included:
Der er ingen kundeanmeldelser endnu.