IphoneX-C0008-101108890C
Nyt Produkt
156,00 DKK
Adoptive good grade PP material provides this case with flexibility and durability. Matte surface is fingerprints resistant and sweat-proof, comfortable hand feel. Slim and lightweight design for the minimum bulk after attachment.
Varen er på lager
Sidste produkt på lager
Availability date:
| Brand | Usams |
|---|---|
| Color | Grey |
| Material | Other |
| Retail Packaging | Colored Box |
| Gross Weight | 0.039kg |
| Volume Weight | 0.062kg |
| Length | 17.500cm |
| Width | 10.600cm |
| Height | 1.500cm |
| Weight | 0.035kg |
| EAN | 6958444951096 |
| With Retail Packaging | Yes |
Product Description
USAMS Soft Series Ultra Slim Matte Skin PP Phone Case for iPhone X/XS 8 inch - Black
Adoptive good grade PP material provides this case with flexibility and durability. Matte surface is fingerprints resistant and sweat-proof, comfortable hand feel. Slim and lightweight design for the minimum bulk after attachment.
Premium PP material, flexible and wear resistant
Matte surface, comfortable skin feel
0.45mm ultra slim body, no bulky feel
0.2mm raised bezel helps to protect the camera lens
Precise cutouts, functional buttons are easy to access
All-wrapped design, protects edge from abrasion and bumps
Der er ingen kundeanmeldelser endnu.