IphoneX-C0027-101108889A
Nyt Produkt
180,00 DKK
This USAMS case is designed with transparent clear back PC to achieve a stunning back effect and show the original charm of your phone. Colored soft TPU edges add some style and allow easy installation. Slim and lightweight design for the minimum bulk after attachment.
Varen er på lager
Sidste produkt på lager
Availability date:
| Brand | Usams |
|---|---|
| Material | Plastic, TPU |
| Retail Packaging | Colored Box |
| Gross Weight | 0.039kg |
| Volume Weight | 0.062kg |
| Length | 17.500cm |
| Width | 10.600cm |
| Height | 1.500cm |
| Weight | 0.035kg |
| EAN | 6958444950013 |
| With Retail Packaging | Yes |
This USAMS case is designed with transparent clear back PC to achieve a stunning back effect and show the original charm of your phone. Colored soft TPU edges add some style and allow easy installation. Slim and lightweight design for the minimum bulk after attachment.
High quality see-through PC back + soft TPU edges
Fully wraps your phone to protect against scrape, impact and dirt
0.6mm raised bezel helps to protect the camera lens
Enclosed side buttons for tactile press
Ultra slim body, no bulky feel
Der er ingen kundeanmeldelser endnu.