SamsungNote9-C0003-101213604A
Nyt Produkt
156,00 DKK
The shield case provides great protection for your phone without adding any unnecessary bulk. It wraps around your phone, protecting the back, sides and corners from heavy impacts, scratches and dirt. The camera also enjoys protection as the case features a slight bezel to keep the camera away from abrasion.
Varen er på lager
Sidste produkt på lager
Availability date:
| Color | Black |
|---|---|
| Material | Plastic |
| Retail Packaging | Colored Box |
| Surface Workmanship | Matte |
| Gross Weight | 0.056kg |
| Volume Weight | 0.065kg |
| Length | 18.000cm |
| Width | 10.000cm |
| Height | 1.600cm |
| Weight | 0.050kg |
| With Retail Packaging | Yes |
The shield case provides great protection for your phone without adding any unnecessary bulk. It wraps around your phone, protecting the back, sides and corners from heavy impacts, scratches and dirt. The camera also enjoys protection as the case features a slight bezel to keep the camera away from abrasion. Featured with matte finish, the case captures a simplistic style in unobtrusive way yet offers comfortable grip.
High quality PC material
Matte surface, anti-fingerprint, comfortable grip
0.5mm raised lip to protect camera form scratch and abrasion
Edge reinforcement design, anti-falling protection
Accurate openings, seamless fit
Slim and light, no bulky feel
Der er ingen kundeanmeldelser endnu.