| Brand | Usams |
|---|---|
| Color | Transparent |
| Material | TPU |
| Retail Packaging | Colored Box |
| Gross Weight | 0.084kg |
| Volume Weight | 0.098kg |
| Length | 21.000cm |
| Width | 11.000cm |
| Height | 1.900cm |
| Weight | 0.075kg |
| EAN | 6958444955544 |
| With Retail Packaging | Yes |
Product Description
USAMS Primary Color Series Clear TPU Case Cover for Samsung Galaxy S9+ G965 - Transparent
Made of selected environmental-friendly TPU material, high quality. High transparency crystal clear design shows the original charming of your phone clearly. This case is flexible enough not to damage your phone when removing. Super slim and light, you hardly feel the weight of case.
-
Environmental-friendly TPU material, highly durable and flexible
-
Clear design shows the original charming of your phone
-
0.8mm thickness, slim and light
-
Non-slip inner for watermark resistance
-
Raised lip for camera lens protection
-
Quick and easy installation
Package included:
- 1 x USAMS Primary Color Series Clear TPU Case Cover
- Accessory only, phone not included