1600016000-09060282A
Nyt Produkt
60,00 DKK
It is used to stick the LCD assembly to the frame and make them fit firmly and perfect for replacing your old, damaged or non-working front housing frame adhesive
Varen er på lager
Sidste produkt på lager
Availability date:
| Condition | OEM |
|---|---|
| Parts Type | Front Housing Frame Adhesive Sticker |
| Gross Weight | 0.003kg |
| Volume Weight | 0.001kg |
| Length | 17.000cm |
| Width | 7.000cm |
| Height | 0.050cm |
| Weight | 0.003kg |
| With Retail Packaging | No |
OEM high quality front housing frame adhesive sticker
It is used to stick the LCD assembly to the frame and make them fit firmly
Perfect for replacing your old, damaged or non-working front housing frame adhesive
Each item will be checked and in good condition before shipping
This is NOT an easy job for someone who has no technical skills with Disassembling or Assembling Cellphones/mobile phones So only purchase this item if you know how to install it
Compatible with:
Samsung Galaxy S7 SM-G930A (AT&T)
Samsung Galaxy S7 SM-G930V (Verizon)
Samsung Galaxy S7 SM-G930P (Sprint)
Samsung Galaxy S7 SM-G930T (T-Mobile)
Samsung Galaxy S7 SM-G930R (US Cellular)
Package included:
Der er ingen kundeanmeldelser endnu.