samsung-265162
Brugt opgraderet
1 199,20 DKK
Der blev ikke gået på kompromis, da Samsung designede Galaxy S7 Edge. Resultatet er uforlignelig brugervenlighed, der spækker et smukt og strømlinet udseende med masser af avancerede funktioner. Den er simpelthen bare smuk og en fornøjelse at bruge.
Produktet er ikke på lager
Sidste produkt på lager
Availability date:
FABRIKSRENOVERET* - Telefonen er ulåst fra fabrikken, og vil ikke låse efter software opdatering!
*Fabriksrenoveret betyder at produktet er blevet undersøgt og testet grundigt igennem med ny forside og bagside samt rengjort.
Hvis det har været nødvendigt at udskifte visse dele, har det været udført af en fabrikant.
| Produkttype | Smartphone |
| Producents modelnummer | SM-G935F |
| Formfaktor | Berøring |
| Beskyttelse | Støvafvisende, vandtæt |
| Integrerede Komponenter | Bagudvendende kamera, frontvendende kamera, audioafspiller, stemmeoptager, hjertefrekvens-sensor, navigation |
| Bredde | 72.6 mm |
| Dybde | 7.7 mm |
| Højde | 150.9 mm |
| Vægt | 157 g |
| Dækfarve | Sort |
| SAR værdi | 0,507 W/kg (krop) / 0,264 W/kg (hoved) |
| Teknologi | WCDMA (UMTS) / GSM |
| Generation af mobilt bredbånd | 4G |
| Serviceudbyder | Ikke specificeret |
| Operativsystem | Android 6.0 (Marshmallow) |
| Bruger-grænseflade | Samsung TouchWiz + EtiquEdge |
| Navigation | GPS, GLONASS, BeiDou |
| SIM-korttype | Nano SIM |
| Input-enhed | Multi-touch, kapacitiv |
| Meddelelsesservice | WhatsApp, Google+ Hangouts, SMS, MMS |
| Understøttet e-mail-protokoller | POP3, IMAP4 |
| Understøttede Sociale Netværk og Blogs | Ja |
| Dataoverførsel | GPRS, EDGE, HSDPA, HSUPA, HSPA+, FDD-LTE, TDD-LTE |
| 2G-bånd | GSM 850/900/1800/1900 |
| 4G LTE Bånd | Bånd 1, Bånd 2, Bånd 3, Bånd 4, Bånd 5, Bånd 7, Bånd 8, Bånd 12, Bånd 13, Bånd 17, Bånd 18, Bånd 19, Bånd 20, Bånd 25, Bånd 26, Bånd 28, Bånd 38, Bånd 39, Bånd 40, Bånd 41 |
| 4G LTE-frekvens | FDD 2100, FDD 1900 PCS, FDD 1800+, FDD 1700 - 2110 AWS, FDD 850, FDD 2600, FDD 900, FDD 700a, FDD 700c, FDD 700b, FDD 800 nedre, FDD 800 øvre, FDD 800 DD, FDD 1900+, FDD 850+, FDD 700 APT, TDD 2600, TDD 1900, TDD 2300, TDD 2500 |
| Trådløs grænseflade | NFC, IEEE 802.11a/b/g/n/ac, Bluetooth 4.2, ANT+/ANT |
| Bluetooth profiler | HFP, HSP, OPP, PAN, A2DP, AVRCP, HID, SAP, PBAP, MAP, DIP, HOGP |
| Telefonfunktioner | Telefonhøjttaler, stemmekontrol, opkaldstimer, konferenceopkald, flyvemodus, stemmeopkald, vibrerende alarm |
| Sensorere | Accelerationsmåler, proximity sensor, barometer, gyro sensor, gangsensor, RGB-sensor, hjertefrekvens, geomagnetisk sensor |
| Sikkerhedsenhed | Fingeraftrykslæser |
| Ekstra egenskaber | Multitasking, Easy Mode, MIMO-teknologi, Privat tilstand, Ultra strømsparetilstand, Skærmspejling, Dual Curved display, Alarmur |
| Digitale lydstandarder understøttet | WAV, WMA, AAC, Ogg Vorbis, AMR, MP3, FLAC, XMF, OGG, MIDI, M4A, MXMF, OGA, 3GA, AWB, IMY, RTTTL, RTX, OTA |
| Supported Digital Video Standards | MKV, FLV, AVI, MPEG-4, WMV, ASF, 3GP, H.264, H.263, M4V, WebM, 3G2, H.265 |
| Clock-frekvens | 2.3 GHz |
| Antal processorkerner | 8-kerners |
| 64-bit arkitektur | Ja |
| RAM | 4 GB |
| Intern hukommelseskapacitet | 32 GB |
| Brugerhukommelse | 24.4 GB |
| Understøttede Flash Hukommelses Kort | microSDHC, microSDXC - op til 200 GB |
| Sensoropløsning | 5 Megapixel |
| Sensortype | CMOS |
| Objektivtype | Bredvinklet objektiv |
| Objektivblænder | F/1.7 |
| Kameratilstande | Slow motion-video, selfie panorama |
| Lyskilde | LED-blitz |
| Sensoropløsning | 12 Megapixel |
| Optisk billedstabilisator | Optical Image Stabilizer (OIS) |
| Objektivblænder | F/1.7 |
| Fokusjustering | Automatisk |
| Kameratilstande | Panorama, Pro-tilstand, bred selfietilstand, Virtual Shot, HYPERLAPSE, Bevægelse panorama |
| HDR-tilstand | Auto HDR-tilstand |
| Lyskilde | LED lys |
| Videoopløsninger | 3840 x 2160 (4K) |
| Funktioner | Selective Focus, Dual Pixel-teknologi, Bevægelsesfoto, vDIS-teknologi, Spotlight |
| Type | OLED-skærm |
| Teknologi | Quad HD Super AMOLED |
| Diagonal størrelse (tommer) | 5.5" |
| Diagonal størrelse (centimeter) | 14 cm |
| Display opløsning | 2560 x 1440 pixel |
| Displayformat | QHD |
| Pixeltæthed | 534 ppi |
| Farvedybde | 16,7 million farver |
| Forbindelsestype | Micro-USB - 5 pin Micro-USB Type B ¦ Hovedsætjack - 3,5 mm mini jack |
| Kapacitet | 3600 mAh |
| Trådløs opladning | Ja |
| Trådløs opladningsstandarder | WPC, PMA |
| Taletid | 1620 minutter |
| Run Time detaljer | Tal (WCDMA): op til 1620 min. ¦ Aktivt onlinebrug (WCDMA): op til 12 timer ¦ Aktivt onlinebrug (LTE): op til 15 timer ¦ Aktivt onlinebrug (Wi-Fi): op til 16 timer ¦ Afspilning (video): op til 18 timer ¦ Afspilning (lyd): op til 55 timer ¦ Afspilning (audio (Always On Display Off)): op til 74 timer |
| Overensstemmelsesstandarder | IP68, HAC (Hearing Aid Compatible) |
| Udstyr inkluderet | Strømadapter |
| Service & Support | Begrænset garanti - 2 år |
Original emballage
8806088265162
Moderne design
Samsung Galaxy S7 kombinerer Gorilla Glass og aluminium, og bagsiden, som har let afrundede sider, sikrer et fantastisk godt greb. Forsiden på Galaxy S7 imponerer med en meget smal skærmkant, og en 5.1 tommer HD Super AMOLED farveskærm med høj kontrast.
Beskyttet mod vand og støv
Hvis du kommer ud i stærkt regnvejr med Samsung Galaxy S7 er der ingen grund til at bekymre sig om de følsomme dele i enheden. USB-porten og SIM-kortsporet er beskyttet mod vand på grund af deres særlige udformning. Konstruktionen er IP68-certificeret, og beskytter smartphonen mod andre, potentielle farlige ting som sand og støv.
Stor hukommelse med udvidelsesmuligheder
Samsung Galaxy S7?s hukommelse (24.5 GB ledig) er på hele 32 GB. Hvis du ønsker af have store foto-, musik- og videosamlinger på din enhed, har du mulighed for at udvide den indbyggede hukommelse med micro-SD hukommelseskort på op til 200 GB.
Lang brugstid og hurtig opladning
Samsung Galaxy S7 er udstyret med et kraftfuldt 3.000 mAh batteri, som sikrer lang tids brug. På trods af den store kapacitet, er den trådløse opladningstid behagelig kort, og det tager cirka 130 minutter for at lade batteriet helt op.
Der er ingen kundeanmeldelser endnu.